نردبان کابل

تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
زمانی که قصد هدایت جسمی جامد ، لخت و طولانی را داریم ، همانطور که نهالی نوپا را بواسطه تکه چوب یا میله ای در مسیر مستقیمی هدایت می کنیم ، استفاده از یک تکیه گاه مستحکم و موازی با آن راه حلی ساده ، کاربردی و مقرون به صرفه به نظر می رسد .

 در این مورد خاص که در مورد کابل های برق یا داده های دیجیتالی در داخل یک فضای سرپوشیده صحبت می کنیم ، به دلیل اینکه این محصولات دارای ساختاری یکپارچه و متوالی هستند ، بدون وجود هیچ تکیه گاه خارجی هم می توانند در هوا معلق بمانند ، اما به دلیل تعددشان و وزنی که در بلند مدت به شکم دادن و ایجاد انحنا در میانه راه هریک می انجامد ، نیازمند تکیه گاه های مقطعی هستند که این محصولات را در جای خود ثابت نگه دارد . از این گذشته با افزایش تعداد این کابل ها ، بی نظمی و هرج و مرجی وصف ناشدنی بر محیط مورد نظرمان حاکم می شود که مستلزم رسیدگی و سر و سامان گرفتن است .
 
اگرچه سینی کابل به عنوان محصولی که چنین توانایی هایی را دارد پیش از این مورد بررسی قرار گرفته است ، اما گاهی استفاده از LadderCableیا نردبان کابل، عملی با بازدهی بالا و خروجی مطلوب تری است .

نردبان کابل با ظاهری کاملاً شبیه به نردبان های معمولی ، زمانی که به صورت افقی در یک مکان قرار می گیرد ، قادر است تا حجم قابل توجهی از کابل های برق و دیتا را در خود جای دهد . اگرچه استفاده از سینی به دلیل داشتن لبه های برآمده و کفی مسطح مطلوب تر به نظر می رسد ، اما نباید فراموش کرد که در قسمت هایی با تعداد رشته سیم زیاد ، استفاده از نردبان به تعدیل وزن این تکیه گاه و بالا رفتن تعداد کابل های قابل حمل ، پوشش کمتر و برخورد بیشتر کابل های مذکور با جریان هوا (در امر مبرّد سازی) و امکان فیکس کردن این محصولات در کاربری های عمودی در مقایسه با سینی کاربرد بیشتری دارد .

نردبان کابل نیز همچون سینی های مربوطه علاوه بر داشتن مسیر های مستقیم که در عرض و طول های متنوع و همچنین فواصل پله های متغیر تولید می شوند ، دارای نمونه های سه راهی ، چهار راهی ، نبشی ، باریک کننده و مسیر های منحنی می باشد که سبب می گردد تا متخصصین سیم کشی یا کارشناسان شبکه به راحتی مسیرهای عبور سیم را طراحی و پیاده سازی کنند .