تابلو برق فشار متوسط

تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
می دانیم که تابلوهای برق به محفظه های عموماً فلزی گفته می شود که با در بر داشتن مجموعه ای از ادوات الکتریکی و الکترونیکی ، وظیفه کنترل جریان برق را بر عهده دارند .

با عنایت به این اصل که امکان ذخیره آسان و ارزان برق وجود ندارد (بر خلاف آب که می توان آن را پشت سد نگه داشته یا نفتی که می توان در بشکه ها و مخازن مخصوص جای داد) ، این پدیده پس از تولید مستلزم انتقال سریع به مصرف کنندگان نهایی می باشد. این در حالیست که شدت و قدرت انرژی تولید شده به اندازه ای زیاد است که به ساختار وسایل برقی لطمه می زند ، لذا زمانی که در نیروگاه های سوخت فسیلی ، برق آبی ، بادی یا به هر روش دیگری الکتریسیته تولید می شود ، تا به انتهای زنجیره تأمین برسد در چند مرحله تعدیل می شود که ایستگاه آخر این کاهش و کنترل تابلوهای برق نام دارند .

با وجود اینکه تابلوهای برق دارای دسته بندی های متعددی از نظر ساختار (Metal Cladو Compartment Type) ، محل نصب (داخلی و فضای باز) و نوع ایستایی (ایستاده و دیواری) هستند ، اما توجه به سطح ولتاژشان را می توان اصلی ترین دستمایه تقسیم بندی این محصولات دانست ؛ دستمایه ای که به معرفی تابلو برق فشار متوسط منجر شده است .

 همانطور که از نام تابلو برق فشار متوسط بر می آید این محصول وظیفه آماده سازی برقی با ولتاژ میانه را دارد ، به عبارتی دیگر ولتاژی بیش از 1000 Vنمونه های ضعیف و کمتر از 36000 Vتبلوهای فشار قوی !

از مهمترین ویژگی های تابلو برق فشار متوسط می توان با حالت ایستایی آن ، چارچوبی عموماً فلزی که دسترسی به قطعات ، سوئیچ و کنترلرها از مقابل را ممکن می سازد ، سامانه قطع و وصل و قطعاتی همچون دژنگتور ، سکسیونر ، کنتاکتور خلاء ،   نمایش ، تجهیزات اندازه گیری ، رله های حفاظتی و شینه های ارتباطی اشاره کرد که امکان بهره برداری حداکثری از 1 تا 36 کیلو ولت موجود را به ما می دهد .