فروش سینی کابل لاله زار

تاریخ خبر: ۱۳۹۹/۰۷/۱۳

فروش سینی کابل لاله زار : در شرایطی که محصولات و خدمات مختلف در کلانشهری مانند تهران به صورت صنفی و راسته ای ارائه می شوند، بدیهیست که نخستین انتخاب هر متقاضی برای خرید یا بهره‌مندی از آن‌ها مراجعه به این مراکز می باشد .

برای فردی که با مراکز خرید و فروش اصلی محصولات مختلف در شهر خود –در این مورد تهران –آشناست، شنیدن نام یک کالا هم ارز شنیدن نام یک خیابان، میدان، پاساژ و بخشی از بازار بزرگ آن شهر می باشد . در همین رابطه نام کتاب با میدان انقلاب، نام لوازم خانگی با سه راه امین حضور یا خیابان جمهوری ، ابزار و یراق آلات با میدان حسن‌آباد یا گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ در کنار قطعات کامپیوتری با چند پاساژ (پایتخت، ایران، رضا، علاءالدین، چارسو و ...) گره خورده است .

با عنایت به این توضیحات خیابان لاله زار نیز به عنوان رابطی میان میدان امام خمینی تا خیابان انقلاب به عنوان آرمان‌شهر کالا برق در نزد همه تهران‌شناسان معروف است . زمانی که سخن از تجهیزات حوزه برق میان می‌آید، از کابل‌های فشار قوی گرفته تا سینی کابل و نردبان کابل و از تابلو برق فشار متوسط گرفته تا لوستر، کلید و پریز و سایر محصولات روشنایی نخستین انتخابی که به ذهن متقاضیان امر می رسد مراجعه به خیابان لاله زار می باشد .

در همین رابطه اجتماع فعالان یک حوزه خاص اقتصادی در منطقه ای خاص و به صورت متمرکز فواید زیادی را برای خود این افراد و مجموعه ها در کنار مشتریان بالقوه آنان داشته که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد !

 
زمانی که یک مجموعه در کنار هم‌صنفان خود به ارائه سرویس و کالاهای خود دست می زند :
 

  • به عنوان قطبی که به وجود آورده اند آوازه بیشتری نیز داشته و پذیرای افراد بیشتری نیز خواهند بود .
  • حضور در چنین جمعی سبب می شود تا همه کسبه در جریان آخرین اخبار یا فعل و انفعالات مربوط به حوزه فعالیتی یا رقبایشان قرار گرفته و بدین ترتیب از اطلاعات موجود در جهت بهبود شرایط فعلیشان استفاده نمایند .
  • با تشکیل اتحادیه ای کوچک قدرت مانور خود را افزایش دهند .

 
زمانی که یک فرد از مرکز تجمع عوامل کسب و کاری خاص خدمت یا محصولی را خریداری می‌کند :

  • از حقیقی بودن قیمت‌ها تا حدی اطمینان خاطر را دارند ؛ چرا که می داند در محدوده ای که رقابت شدید اقتصادی حاکم بوده و همه فروشندگان در پی جذب مشتریان گذری هستند، افزایش غیر اصولی قیمت ها توسط یکی از آن ها می تواند به عنوان عاملی منفی وی را از دور خارج کرده و سود حاصل از این معامله را به دیگری بسپارد، لذا همگان در محدوده قیمتی مشخص و منصفانه‌ای مشغول به فعالیت هستند .
  •  به دلیل زیاد بودن تعداد عرضه‌کنندگان، تنوع محصولات نیز بالاتر رفته که این کار سبب می شود تا علاوه بر باز بودن دست خریداران برای ابتیاع مدل هایی متنوع تر ، شرایط برای یافتن محصولاتی تولید شده در نسخه محدود یا ویژگی هایی خاص‌تر نیز باز شود .
  • قوت گرفتن یک کسب و کار به رشد مشاغل وابسته به آن نیز می انجامد، در نتیجه می توان براحتی خدمات پشتیبانی یا کالاهای تکمیلی محصول اصلی را نیز پیدا کرد (مثلاً بورس فروش کت شلوار و خیاطان پرتعدادی که در دل آن به فعالیت می پردازند) .

 
فروش سینی کابل لاله زار

با توجه به این توضیحات خیابان لاله زار به عنوان راسته ای که محفلی برای گرد آمدن مجموعه های فروش تجهیزات و سخت افزارهای حوزه برق شده است ، محل مناسبی هم برای خرید مشتریان و هم حضور فروشندگان این حوزه می باشد . نکته مهمی که در این توضیحات نادیده گرفته شده است تغییرات محسوسیت که نحوه کسب و کار این مراکز در سال‌های اخیر داشته و پیشرفت فعالان این حیطه که در مناطق دیگر اوج گرفته است می باشد .

به عنوان مثال شاید روزگاری خرید از بازار بزرگ تهران هم ارز صرفه جویی در هزینه ها و کسب خدماتی با بهای مقرون بصرفه بود ، اما با نگرش جدیدی که در بسیاری از کسبه این محل به وجود آمده است ، همینک قیمت های ارائه شده توسط آنان نیز تفاوت چندانی با بیرون نداشته و در مواردی حتی مراجعه به این مکان نیز عملی مقرون بصرفه نمی باشد .

از سویی دیگر ممکن است همان کالایی که روزگاری تنها در مراکز سرشناس و مراکز خرید خاصی در تهران یافت می شد امروزه در فروشگاه های محلی یا شرکت هایی در نزدیکی ما با قیمتی ارزانتر (به دلیل کوتاه شدن دست واسطه ها )به دست آید که همین کار عدم رفتن به مراکز تجمع مذکور را توجیه می کند .
 
ساتهاکو، تولیدکننده تجهیزات برق و سیالات فولاد

بسیاری از مجموعه هایی که در لاله‌زار مشغول به فعالیت هستند، در سال‌های اخیر بواسطه واردات و فروش محصولات خارجی و نوسانات ارز یا تحریم هایی که بر روی روند تجارتشان تأثیرگذارند قادر به عرضه ایده آل محصولات مورد نیاز مشتریان خود نبوده و حتی اگر چنین هم باشد ، بسیاری از مشتریان توانایی خرید محصولات خارجی را ندارند .

این در حالیست که تولیدکنندگان وطنی در چنین شرایطی می توانند خلاء به وجود آمده را پر کرده و محصولاتی با کیفیت مثال‌زدنی را با بهایی مقرون بصرفه عرضه نمایند . با توجه به این توضیحات می توان دانست که حضور در خیابان لاله‌زار نه ملاکی برای برتری یک مجموعه بوده و نه به معنای ابتیاع بهترین و ارزانترین محصول موجود در بازار توسط خریداران است .

با عنایت به این مطالب لازم به ذکر است که مجموعه ساتهاکو با داشتن دفتر فروش در تهران و اصفهان آماده عرضه محصولات خود به هموطنانش می باشد ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و قیمت های ساتهاکو با ما در ارتباط باشید .